Kilpailukalenteri

Ajankohta
Tulevat 2018 2019 2020 2021
toukokuu 2018
12.5. 12.5.
Health Lab Painonheittocup
Kansallinen
Yleisurheilu
Uukuniemi
30.5. 30.6.
kansalliset yu-kilpailut
Kansallinen
Yleisurheilu
Juuka
kesäkuu 2018
3.6. 3.6.
Aikuisurheilun Nastokisat
Kansallinen
Yleisurheilu
Lahti
3.6. 3.6.
Avoimet kansalliset
Kansallinen
Yleisurheilu
Tyrnävä
7.6. 7.6.
Lappajärven Veikkojen aikuisurheilukisat
Kansallinen
Yleisurheilu
Lappajärvi
9.6. 9.6.
Hollolan heitot
Kansallinen
Yleisurheilu
Hollola
9.6. 9.6.
Korson Kuulakarnevaalit
Kansallinen
Yleisurheilu
Vantaa
10.6. 10.6.
SM-viestit
Kansallinen
Yleisurheilu
Lappeenranta
10.6. 10.6.
Avoimet kansalliset
Kansallinen
Yleisurheilu
Perniö
12.6. 12.6.
Kansalliset ja Etelä-Pohjanmaan pm-kisat
Kansallinen
Yleisurheilu
Töysä
14.6. 17.6.
Aikuisten Heittokarnevaalit ja Health Lab painonheitto CUP-finaali
Kansallinen
Yleisurheilu
Savonlinna
16.6. 16.6.
ROTH MASTERS
Kansallinen
Yleisurheilu
Karjaa
16.6. 16.6.
Health Lab-painonheittocupin 3.osakilpailu ja finaali
Kansallinen
Yleisurheilu
Savonlinna
17.6. 17.6.
Heittokisat
Kansallinen
Yleisurheilu
Oulu
17.6. 17.6.
SM-maantiekävely
Kansallinen
Yleisurheilu
Espoo
18.6. 18.6.
Heittolajien kilpailut
Kansallinen
Yleisurheilu
Kurikka
30.6. 30.6.
Kansallinen
Kansallinen
Yleisurheilu
Juuka
heinäkuu 2018
1.7. 1.7.
Yleisurheilukilpailut
Kansallinen
Yleisurheilu
Koria
1.7. 1.7.
Kuulantyöntökilpailut
Kansallinen
Yleisurheilu
Orivesi
4.7. 4.7.
LaVen kiekko- ja kuulakisat (EPU:n KieKuu-cup)
Kansallinen
Yleisurheilu
Lappajärvi
11.7. 11.7.
Kansalliset
Kansallinen
Yleisurheilu
Orivesi
13.7. 13.7.
Janakkala Games
Kansallinen
Yleisurheilu
Janakkala
14.7. 14.7.
Kansalliset
Kansallinen
Yleisurheilu
Kuhmoinen
18.7. 18.7.
Kansalliset
Kansallinen
Yleisurheilu
Töysä
18.7. 18.7.
Avoimet TUL Järvi-Suomen Aikuisurheilijoiden miesten viisottelun ja naisten kolmiottelun mestaruuskilpailut
Kansallinen
Yleisurheilu
Savonlinna
21.7. 21.7.
Heittokilpailu
Kansallinen
Yleisurheilu
Turku
22.7. 22.7.
LaVen moukari- ja painonheittokisat (EPU:n moukaricup)
Kansallinen
Yleisurheilu
Lappajärvi
28.7. 28.7.
Pirkkolajuoksu ja ratakävely
Kansallinen
Yleisurheilu
Helsinki
30.7. 30.7.
pm-kilpailut ja SAUL: n kansalliset kisat
Kansallinen
Yleisurheilu
Laihia
elokuu 2018
4.8. 4.8.
SM-maraton
Kansallinen
Yleisurheilu
Kempele
5.8. 5.8.
Heitot
Kansallinen
Yleisurheilu
Kouvola
5.8. 5.8.
Kuulan 10-ottelu
Kansallinen
Yleisurheilu
Sulkava
5.8. 5.8.
PU VETERAANIKISA
Kansallinen
Porvoo
11.8. 11.8.
Kansalliset
Kansallinen
Yleisurheilu
Harjavalta
12.8. 12.8.
Kansallinen
Kansallinen
Yleisurheilu
Orimattila
17.8. 19.8.
SM-yleisurheilukilpailut
Kansallinen
Yleisurheilu
Helsinki
25.8. 25.8.
SM-heitto5-ottelu
Kansallinen
Yleisurheilu
Jyväskylä
25.8. 25.8.
Avoimet Suomen Perinneurheiluliiton SM maantiekävely ja juoksu
Kansallinen
Yleisurheilu
Takkula
25.8. 25.8.
Av TUL:n rullailun ja kickbikenin SM kilpailut.
Kansallinen
Yleisurheilu
Takkula
26.8. 26.8.
Kansalliset
Kansallinen
Yleisurheilu
Nummela
syyskuu 2018
15.9. 15.9.
Heitto 5-ottelut
Kansallinen
Yleisurheilu
Jalasjärvi
15.9. 15.9.
SM-rullahiihto ja rullaluistelu
Kansallinen
Yleisurheilu
Pedersöre
22.9. 22.9.
SM-maantiekymppi
Kansallinen
Yleisurheilu
Rauma
22.9. 22.9.
Olympiapainonheitto SM-kisat
Kansallinen
Yleisurheilu
Virrat
22.9. 23.9.
SM-moniottelut
Kansallinen
Yleisurheilu
Veikkola
29.9. 29.9.
Suojuoksu (epävirallinen)
Kansallinen
Yleisurheilu
Rauma
29.9. 29.9.
Kansallinen heittokilpailu
Kansallinen
Yleisurheilu
Turku
lokakuu 2018
7.10. 7.10.
SAUL SM-polkujuoksu
Kansallinen
Espoo
12.10. 12.9.
Aikuisurheilijoiden heittoleirikilpailu
Kansallinen
Yleisurheilu
Savonlinna
joulukuu 2018
2.12. 2.12.
Marrashallit
Kansallinen
Yleisurheilu
Helsinki