Kilpailukalenteri

Pikajuoksucup 2. osakilpailu

26.06.2019 17:00 26.06.2019 20:00
Eerikinkartanontie 7, Veikkola, Suomi
Veikkolan Veikot

Lisätiedot päivitetään SAUL-pikajuoksucupin sivuille, tänne.

ALOITUS KLO 17.00 ALKAEN.
Erät n. 5min välein, naiset aloittavat.

Tarvittaessa mahdollisuus toiseen juoksuun.

ALUSTAVAT ERÄJAOT

NAISET

N 100m – Alkuerät
Erä 1
Järj. N:o Nimi Seura PB SB
1 Salme Pihjala Espoon Tapiot 16,50
2 Hilda Oila Espoon Tapiot 15,00
3 Leena Tenhu Jyväskylän Kenttäurheilijat 15,48
4 Sinikka Illaru Vihdin Viesti 16,12 16,39
5 Hannamari Hurtig-PutkonenNurmijärven Yleisurheilu 15,90
6 Anne Virkalahti Jyväskylän Kenttäurheilijat 15,61

Erä 2
1 Kati Oikarinen Runners Club 12,52 15,26
2 Ingela Nygård Jungar Esbo IF 14,86
3 Elisa Valtanen Varsinais-Suomen Veteraaniurheilijat ry 13,64
4 Pinja Ekström Lahden Ahkera 14,45
5 Inca Viljakainen Länsi-Uudenmaan urheilijat 17,79 17,79
6 Sari Pikkarainen Janakkalan Jana 15,03

Erä 3
1 Suvi-Tuuli Saarnio Helsingin Kisa-Veikot 13,82
2 Iina-Lydia Pihlainen Esbo IF 14,33 14,69
3 Emelie Österman Helsingfors IFK 12,95 13,57
4 Katrin Mertanen Kosken Kaiku 13,60
5 Laura Nurminen Janakkalan Jana 14,51
6 Virpi Vähäkangas Keravan Urheilijat 14,25 14,58

MIEHET

M 100m – Alkuerät
Erä 1

Järj. N:o Nimi Seura PB SB
1 William Vuonoranta Esbo IF
2 Georg Dunkel Helsingin Kisa-Veikot 14,20 15,64
3 Tuomo Ilomäki Viherlaakson Veikot
4 Jouko Teinilä Perniön Urheilijat 16,60
5 Kauno Anttila Spove
6 Ermo Kalevo Varsinais-Suomen Veteraaniurh 15,17 18,60

Erä 2
1 Rasmus Vuonoranta Esbo IF
2 Jorma Manninen Mikkelin Kilpa-Veikot 11,80
3 Juha Meriläinen Kunto-Pirkat 14,11
3 Heimo Elonen Salon Vilpas 13,51 13,89
5 Esa Salminen Helsingin Kisa-Veikot 12,75 13,16
6 Harri Kauranen Hämeenlinnan Tarmo 10,95 12,90

Erä 3
1 Kimmo Vainio Lahtisport 12,96
2 Ville Ryhänen Esbo IF 12,77
3 Jarmo Nissilä Helsingin Kisa-Veikot 12,33
4 Harri Huotari Helsingin Kisa-Veikot 12,05 12,63
5 Janne Liimatainen Turun Urheiluliitto 12,92 12,92
6 Pasi Tupasalo LahtiSport 13,11

Erä 4

1 Markku Tervo Helsingin Kisa-Veikot 12,02 12,02
2 Heikki Leppänen Esbo IF 11,23
3 Oki Vuonoranta Esbo IF 11,54
4 Jari Suikka Helsingin Kisa-Veikot 10,64
5 Petri Tauriainen Perniön Urheilijat 11,43 11,88
6 Elias Nurmela Espoon Tapiot 11,71 11,71

Tulostettu: 07.23 26.6.2019