SAUL kevätkokous

Suomen Aikuisurheiluliitto ry:n

KEVÄTKOKOUS

Lauantaina 13.4.2019 klo 11.00

Paikka: Valimotie 10, 00380, Helsinki.

Kokouksessa käsitellään liiton sääntöjen 9§:ssä mainitut asiat, valitaan ehdollepanotoimikunnan jäsenet sekä käsitellään muut mahdolliset hallituksen esille ottamat asiat. Yhdistyksen säännöt löytyvät verkkosivuilta osoitteessa www.saul.fi.

Valtakirjojen tarkistus on samassa paikassa klo 10.00 – 10.45

Kevätkokouksen jälkeen järjestetään seurafoorumi, jossa ohjelmassa on mm. 4-5 jäsenseuran paneelikeskustelu. Paneelikeskustelussa jäsenseurat pääsevät ääneen. Keskustelussa esitellään mm. seuran toimintaa, tarpeita ja hyviä käytänteitä. 

Seurafoorumissa aiheina:

– paneelikeskustelu

– aikuisurheilijan ravinto

– voimaharjoittelun merkitys yleisurheilussa luento ja demo (varaa liikunnallinen varustus)

Tervetuloa!

SAUL hallitus