Valmennuspäivät

Tulevat valmennuspäivät

Valmennuspäivä, Tampere 23.11.2019

Paikka: Tampereen Messu- ja Urheilukeskus, B-halli
Osoite: Ilmailunkatu 20, 33900 Tampere
Aika: 23.11.2019 klo 10.00- 14.00
Lajit: Pituus- ja aitajuoksu
Hinta: 50€
Valmentaja: Tiia Hautala
Apuvalmentaja: Oki Vuonoranta
Ilmoittautuminen 17.11 mennessä Suomisportissa Ilmoittautuminen Suomisportissa: https://www.suomisport.fi/events/cc29fab9-a5ea-4a01-9128-645b93063141 tai sähköpostitse toimisto@saul.fi

Ohjelma:
Yleisverryttely tehtynä (lämmittely + liikkuvuudet) kello 10.00 mennessä
Klo 10.00-11.15 aitajuoksu
– muutama valmistava aitakoordinaatio + juoksuun valmistava liike
– aitajuoksun tekniikkaa
klo 11.15-12.30 pituushyppy
– osaharjoitteita ja vajaavauhtisia hyppyjä
evästauko 12.30-13.00
klo 13.00-14.00 nopeusvoima ja lajivoimaharjoitteita aitoihin ja pituuteen
Lisätiedot:
Valmennus: Tiia Hautala, hautalatiia@gmail.com
Ilmoittautuminen: Oki Vuonoranta, oki.vuonoranta@saul.fi, 050 441 1330


Valmennuspäivä, Helsinki 30.11.2019

Ajankohta: 30.11.2019
Aika: 14.30-18.30
Paikka: Liikuntamylly Helsinki,
Osoite: Jauhokuja 3, 00920 Helsinki
Lajit: Pikajuoksu ja seiväs
Valmentajat: Tiina Lampén ja Nalle Andersson
Valmennuspäivän hinta on 50 € + Liikuntamyllyn sisäänpääsy 3,5€.

Valmennuspäivään kuuluu kaksi 1,5h harjoitusta. 1.harjoitus lajiharjoitus ja 2.harjoitus on teemalla lajin erikoisvoima.
Harjoitusten väissä pidetään n. 60 minuutin tauko, jolloin on mahdollista syödä omia eväitä.

Ilmoittautuminen: 28.11.2019 mennessä Suomisportissa: https://www.suomisport.fi/events/963edc8a-780a-417a-908b-6bd3fba44aa2

Mikäli et pysty ilmoittautumaan ja maksamaan linkin kautta, voit ilmoittautua sähköpostitse toimisto@saul.fi.
Ilmoittautuminen on sitova.

Lisätiedot: Oki Vuonoranta, oki.vuonoranta@saul.fi, 050 4411330.
Sairastapauksissa palautamme maksun lääkärin/sairaanhoitajan todistusta vastaan.


Menneet koulutukset

Oulun valmennuspäivä 19.10.2019

Pikajuoksijoiden valmennuspäivä 4.5, Salo

Hyppääjien valmennuspäivä, 13.4, Tampere

Valmennuspäivä, 9.3, Helsinki, lajit: pikajuoksu (Tiina Lampén), aitajuoksu (Auli Marttinen), seiväshyppy (Björn Andersson)

Hyppäjien valmennuspäivä 17.1.2018, Tampere

Pikajuoksijoiden valmennuspäivä 28.4.2018, Salo

SAUL valmennuspäivä 17.11.2018 Helsinki

SAUL valmennuspäivä 1.12.2018 Oulu

SAUL valmennuspäivä 15.12.2018 Tampere,